İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Antalya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE KBRN EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 09 Ekim 2018
foto
İlimizde meydana gelebilecek Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer tehlikeler ve şüpheli paket tehdidine karşı ilimiz kamu kurum ve kuruluşları ve özel sektör kuruluşlarında çalışan personellere, farkındalık oluşturmak amacı ile 05.10.2018 tarihinde, Müdürlüğümüz eğitim salonunda, Afyon Arama Kurtarma Birlik Müdürlüğü personelleri tarafından Kimyasal Biyolojik Radyolojik ve Nükleer tehlikeler ve şüpheli paket eğitimi düzenlenmiştir.
[Devamı]
ANTALYA'DA DEPREM 11 Eylül 2018
Antalya İli Döşemealtı İlçesinde saat 02:02 'de 4.8 büyüklüğünde deprem meydana gelmiştir. Depremin merkez üssü Döşemealtı İlçesi Ilıcaköy mevkisi olup derinlik 50.33 (KM) olarak ölçülmüştür. Depremden hemen sonra bölgeye sevk edilen arama-kurtarma ekibinin yaptığı çalışmalara göre depremin merkez üssü yakınlarında bulunan Ilıca Mahallesi, Burun Mahallesi, Camili Mahallesi ve Karataş Mahallesinde herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığı tespit edilmiştir. Ayrıca günün ilk ışıklarıyla birlikte yeniden yapılan incelemelerde herhangi bir olumsuzluğun olmadığı teyit edilmiştir.
[Devamı]
ANTALYA OSB'DE YANGIN 24 Temmuz 2018
foto
Antalya Organize Sanayi Bölgesinde bulunan bir plastik ve ambalaj fabrikasında henüz nedeni belli olmayan şekilde yangın çıktı. Yangına çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Çıkan dumanların gökyüzünü kapladığı yangına müdahale edilmeye başlandı. Antalya Büyükşehir Belediye itfaiye ekipleri ve Orman Bölge Müdürlüğüne ait 1 helikopter ile 1 uçağın müdahale ettiği yangın kontrol altına alındı.
[Devamı]
2018 YILI TAMP MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 02 Mayıs 2018
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında ilimiz için hazırlanmış ve 21.11.2017 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Antalya İl Afet Müdahale Planı (TAMP - Antalya) gereğince düzenlenen “Antalya İli Masabaşı Tatbikatı” 26 Nisan 2018 tarihinde Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
[Devamı]
ANTALYA-BURDUR-ISPARTA BÖLGESEL SAHA UZANTILI MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 08 Aralık 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında ilimiz için hazırlanmış ve 21.11.2017 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Antalya İl Afet Müdahale Planı gereğince düzenlenen “Bölgesel Saha Uzantılı Masabaşı Tatbikatı” 30 Kasım 2017 tarihinde Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Feridun Kaya Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tatbikata eş zamanlı olarak Burdur ve Isparta illeri de video konferans yöntemiyle bulundukları illerden canlı olarak katılım sağladı.
[Devamı]
II. ULUSLARARASI GÖÇ VE GÜVENLİK KONFERANSI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 16 Ekim 2017
foto
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından tertip edilen Göç ve Uyum Temalı II. Uluslararası Göç ve Güvenlik Konferansı 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya İlinde gerçekleştirilmiştir. Polis Akademisi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz ÇOLAK’ın başkanlık ettiği toplantıya ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda akademisyen ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra AFAD Başkanlığımızı temsilen Seniha ÇETİNEL ve İl Müdürlüğümüzden Şube Müdürü M.Yılmaz ÖZTÜRK, Sosyal Çalışmacı Deniz DALGIÇ ve Enformasyon Memuru Ümmü FINDIK konferansa iştirak etmişlerdir.
[Devamı]
KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi 13 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüz ve Afyonkarahisar İl AFAD Müdürlüğü ekiplerince, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından 500 personelin katıldığı "KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi", Varsak'ta bulunan Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde başarı ile gerçekleştirilmiştir. 12 Ekim tarihinde ise aynı salonda Antalya İl Afet Müdahale Planı kapsamında kurulan Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu personellerinin katıldığı "KBRN Hizmet Grubu Eğitimi" düzenlenmiş olup, eğitimin ardından "Masabaşı Tatbikatı" organize edilmiştir.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ 12 Ekim 2017
foto
13 EKİM ULUSLARARASI AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmış olup daha sonra BM Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 senesinden bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Deprem Danışma Kurulu Toplantısı AFAD'da Yapıldı 18 Ağustos 2017
foto
Toplantı açılışında bir konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Sn. Akdağ, “Son 36 yılda 21 binden daha fazla canımızı depremde kaybetmişiz. Afete bağlı can kayıpların yüzde 97'si de deprem kaynaklı." diye konuştu. Afet riskinin azaltılması ve farkındalığın artırılması konusunun, kısa dönem tedbirler ve acil durum kadar önemli olduğunu belirten Sn. Akdağ, "17 Ağustos itibariyle 1999'da 18 bin 373 can kaybının 48 bin 901 yaralımızın olduğu çok ağır bir deprem geçirdik ve 547 bin bina o zaman bundan etkilendi. Ağır hasarlılar, orta hasarlılar, az hasarlılar yıkık ve ağır hasarlı bina sayımız 113 bin olarak belirlenmişti." ifadesini kullandı.
[Devamı]
"O Kahraman Benim" Kampanyası Çalışmaları 19 Temmuz 2017
foto
Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı kapsamında Cumhuriyet Meydanında başlayan ve iki gün süren stand çalışmasında Gönüllü olmak isteyen vatandaşları ağırladı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hayata geçirilen “O Kahraman Benim” Kampanyası için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
[Devamı]
Sayfalar: 123