İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
ANTALYA
Antalya Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

ANTALYA-BURDUR-ISPARTA BÖLGESEL SAHA UZANTILI MASABAŞI TATBİKATI GERÇEKLEŞTİRİLDİ 08 Aralık 2017
foto
Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında ilimiz için hazırlanmış ve 21.11.2017 tarihinde onaylanarak yürürlüğe giren Antalya İl Afet Müdahale Planı gereğince düzenlenen “Bölgesel Saha Uzantılı Masabaşı Tatbikatı” 30 Kasım 2017 tarihinde Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Feridun Kaya Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Tatbikata eş zamanlı olarak Burdur ve Isparta illeri de video konferans yöntemiyle bulundukları illerden canlı olarak katılım sağladı.
[Devamı]
II. ULUSLARARASI GÖÇ VE GÜVENLİK KONFERANSI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ 16 Ekim 2017
foto
Polis Akademisi Başkanlığı tarafından tertip edilen Göç ve Uyum Temalı II. Uluslararası Göç ve Güvenlik Konferansı 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Antalya İlinde gerçekleştirilmiştir. Polis Akademisi Başkanı Prof.Dr. Yılmaz ÇOLAK’ın başkanlık ettiği toplantıya ulusal ve uluslararası düzeyde çok sayıda akademisyen ve sivil toplum örgütlerinin yanı sıra AFAD Başkanlığımızı temsilen Seniha ÇETİNEL ve İl Müdürlüğümüzden Şube Müdürü M.Yılmaz ÖZTÜRK, Sosyal Çalışmacı Deniz DALGIÇ ve Enformasyon Memuru Ümmü FINDIK konferansa iştirak etmişlerdir.
[Devamı]
KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi 13 Ekim 2017
foto
Müdürlüğümüz ve Afyonkarahisar İl AFAD Müdürlüğü ekiplerince, 10 ve 11 Ekim tarihlerinde ilimizdeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarından 500 personelin katıldığı "KBRN (Kimyasal-Biyolojik-Radyolojik-Nükleer) Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi", Varsak'ta bulunan Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi'nde başarı ile gerçekleştirilmiştir. 12 Ekim tarihinde ise aynı salonda Antalya İl Afet Müdahale Planı kapsamında kurulan Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu personellerinin katıldığı "KBRN Hizmet Grubu Eğitimi" düzenlenmiş olup, eğitimin ardından "Masabaşı Tatbikatı" organize edilmiştir.
[Devamı]
13 EKİM ULUSLARARASI AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ 12 Ekim 2017
foto
13 EKİM ULUSLARARASI AFET RİSKLERİNİN AZALTILMASI GÜNÜ Uluslararası Afetlerin Azaltılması Günü risk azaltma ve risk farkındalığı küresel kültürünü destekleme yöntemi olarak, afet önleme, zarar azaltma ve hazırlığı içermektedir ve ilk kez 1989 yılında, BM Genel Kurulu'nun çağrısı ile bu özel gün başlatılmış olup daha sonra BM Genel Kurulu'nun kararı ile 2009 senesinden bu yana her yılın 13 Ekim günü olarak tayin edilmiştir.
[Devamı]
Deprem Danışma Kurulu Toplantısı AFAD'da Yapıldı 18 Ağustos 2017
foto
Toplantı açılışında bir konuşma yapan Başbakan Yardımcımız Sn. Akdağ, “Son 36 yılda 21 binden daha fazla canımızı depremde kaybetmişiz. Afete bağlı can kayıpların yüzde 97'si de deprem kaynaklı." diye konuştu. Afet riskinin azaltılması ve farkındalığın artırılması konusunun, kısa dönem tedbirler ve acil durum kadar önemli olduğunu belirten Sn. Akdağ, "17 Ağustos itibariyle 1999'da 18 bin 373 can kaybının 48 bin 901 yaralımızın olduğu çok ağır bir deprem geçirdik ve 547 bin bina o zaman bundan etkilendi. Ağır hasarlılar, orta hasarlılar, az hasarlılar yıkık ve ağır hasarlı bina sayımız 113 bin olarak belirlenmişti." ifadesini kullandı.
[Devamı]
"O Kahraman Benim" Kampanyası Çalışmaları 19 Temmuz 2017
foto
Antalya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Programı kapsamında Cumhuriyet Meydanında başlayan ve iki gün süren stand çalışmasında Gönüllü olmak isteyen vatandaşları ağırladı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından hayata geçirilen “O Kahraman Benim” Kampanyası için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.
[Devamı]
Kemer İlçesi Üçoluk Mevkiindeki Kömür Madeninde Meydana Gelen Gaz Sıkışması 17 Mayıs 2017
foto
Kemer İlçesi Üçoluk Mevkiinde özel bir şirkete ait kömür madeninde metan gazı sızıntısından dolayı akşam saatlerinde sekiz işçinin etkilenerek zehirlendikleri ihbarı 112 Acil Çağrı Merkezi'ne iletilmiştir. Olay yerine hareket eden AFAD, itfaiye, sağlık ekipleri tarafından ilk etapta 6 işçi madenden çıkarılarak hastanelere sevk edilmiştir. Bayılarak maden ocağında mahsur kalan 2 işçiye ulaşmak için yoğun çaba sarfedilmiştir.
[Devamı]
Sivil Savunma Hizmet içi Eğitimine Katılım 16 Mayıs 2017
foto
Başkanlığımız tarafından 8-12 Mayıs 2017 tarihleri arasında Antalya İlinde " İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Personeli Hizmet içi Eğitimi" düzenlenmiştir. Eğitime Müdürlüğümüz personellerinden Şube Müdürü M.Yılmaz ÖZTÜRK, Sivil Savunma Memuru Murat SOYLU ve Enformasyon Memuru Ümmü FINDIK katılmışlardır.
[Devamı]
Sivil Savunma Uzmanı ve Amirlerinin Tespiti 15 Mart 2017
foto
AÇIKLAMA 01.03.2017 tarih ve 65872230-953.01.06-E.30546 sayılı Sivil Savunma Uzmanı ve Amirlerinin Tespiti konulu yazımızda belirtilen; https://ssportal.afad.gov.tr/ adresindeki sisteme giriş yapabilmek için 17.03.2016 tarihine kadar: 1. Aşağıdaki linkten Kurumunuz için belirlenen sivil savunma amiri veya personelinin kaydını oluşturarak:
[Devamı]
Okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimleri Sürüyor 03 Mart 2017
foto
1-7 Mart Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında okullardaki Temel Afet Bilinci Eğitimlerimiz devam etmektedir. İlimiz Kepez İlçesinde bulunan Çamlıbel Anadolu Lisesinde Temel Afet Bilinci eğitimi verildi. Eğitimin ardından tahliye tatbikatı yapıldı. Tahliye gerçekleştikten sonra ise okul öğretmenleri ve öğrencilerinin katılımı ile yangın tatbikatı gerçekleştirildi.
[Devamı]
Sayfalar: 123